Magdalena Bojaryn

radca prawny dla przedsiębiorców

Wspieram przedsiębiorców (wynajmujących i najemców) w negocjacjach dotyczących umów najmu. Doradzam przy podpisywaniu umów, sporządzam je i audytuję. Sprawnie prowadzę postępowania windykacyjne celem odzyskania należności z umów najmu.
[Więcej >>>]

Potrzebuję umowy najmu

O mnie

Nazywam się Magdalena Bojaryn. Jestem przedsiębiorcą i radcą prawnym dla biznesu.

Od 2005 roku zajmuję się windykacją należności z tytułu czynszu najmu. Swoją przygodę z prawem zaczęłam od prowadzenia własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zajmującą się doradztwem dla przedsiębiorców w zakresie skutecznej windykacji oraz odzyskiwaniem należności dla tych firm.

Szybko okazało się, że kłopoty z windykacją, eksmisją najemcy z lokalu czy też pozbyciem się zostawionych przez niego ruchomości zaczynają się bardzo wcześnie, bo już na etapie zawierania umów. Moja praca więc przesunęła się z końcowego etapu, jakim jest egzekwowanie należności, do jej początku, do zawierania umów i ich wykonywania.

Ten etap pracy z Tobą najbardziej lubię – mam wpływ na umowę. Mam wpływ na to, żeby zminimalizować ryzyka jakie są po Twojej stronie.

A jeżeli współpracujesz ze mną na stałe – mam również wpływ na wykonanie umowy. W efekcie, nie ma potrzeby, aby windykować należności, albo dzięki wspólnym działaniom jest ona szybsza i skuteczniejsza.

W 2013 roku zostałam więc radcą prawnym i zaczęłam prowadzić własną kancelarię. Od 2015 roku połączyłam siły z radcą prawnym Martą Kacprzyk, z którą prowadzimy kancelarię radców prawnych dla biznesu: Biznesove.

Dla wynajmujących przedsiębiorców – co mogę dla Ciebie zrobić

Dbam o interesy wynajmujących przy negocjowaniu umów najmu nieruchomości, pojedynczych lokali użytkowych oraz najemców z prawem do podnajmu, gdzie wyzwań jest więcej a negocjacje są bardziej wymagające. Wieloletnie doświadczenie przy towarzyszeniu przedsiębiorcom przy negocjacjach i wykonywaniu umów najmu wykorzystuję w Twoim interesie. Potrafię przewidzieć i zapobiec wielu niekorzystnym sytuacjom dla strony umowy. Ponieważ „przeżyłam” wiele tych sytuacji wspólnie z innym klientem i znalazłam rozwiązanie.

Jeżeli reprezentuję wynajmującego, moim celem jest zabezpieczenie kilku najważniejszych aspektów wynajmu nieruchomości.

Są to:

  • koszty rozliczeń związanych z ewentualną adaptacją lokali,
  • szyba windykacja należności,
  • zabezpieczenie sprawnego zakończenia umowy najmu w razie naruszeń umowy przez najemcę,
  • opróżnienie lokalu po zakończeniu obowiązywania umowy bez konieczności prowadzenia postępowania sądowego o eksmisję.

Dla najemców przedsiębiorców – co mogę dla Ciebie zrobić

Jeżeli reprezentuję najemcę, również dbam o zabezpieczenie jego interesów. Najemca często jest na gorszej pozycji negocjacyjnej od wynajmującego. Przeważnie to wynajmujący ma gotową umowę do podpisu i jej zmiana wcale nie jest taka łatwa do przeprowadzenia.  W zależności jakie są cele najemcy (trwałość stosunku najmu czy też jego elastyczność), przedstawiam argumenty i proponuję zmiany do umowy oraz prowadzę negocjacje tak, aby sprawnie doprowadzić do uzgodnienia takiej treści umowy, z której najemca będzie zadowolony i z którą będzie czuł się bezpiecznie.

Dobrze skonstruowana umowa najmu to podstawa dobrze funkcjonującej współpracy. Umowa powinna zabezpieczać interesy obu stron, tak aby żadnej ze stron nie opłacało się jej naruszać.

Co daje obecność prawnika podczas negocjacji przy zawieraniu umowy?

 1. oszczędność Twojego czasu, a więc i Twoich pieniędzy,
 2. Twoje poczucie bezpieczeństwa,
 3. pewność, że podpiszesz dobrą dla siebie umowę.

Napisz do mnie jeżeli potrzebujesz:

 1. wsparcia prawnika podczas negocjacji umowy najmu
 2. dobrej i bezpiecznej umowy najmu
 3. skutecznej windykacji należności z umowy najmu.

Gdzie mnie znajdziesz?

Blog karaumowna.pl – prowadzę go od 2015; znajdziesz tam mnóstwo praktycznej wiedzy z zakresu zawierania umów, kar umownych, umów spółek, umów handlowych. Jeżeli prowadzisz firmę – zajrzyj koniecznie.

LinkedIn – nowe wpisy z blogów, ważne informacje dla przedsiębiorców, ciekawostki prawne dla biznesu.

FB – nasz FP na Facebooku, nasza strona www.biznesove.pl ciągle jest w budowie, więc jeszcze przez jakiś czas zapraszamy na nasze konto na FB.

Jak się ze mną skontaktować

Mailowo: mb@biznesove.pl lub telefonicznie: 604255020.

Jeżeli od razu nie odbiorę telefonu lub nie odpiszę na maila, to znaczy, że najprawdopodobniej jestem właśnie na negocjacjach albo w sądzie. Na pewno skontaktuję się najszybciej, jak tylko będę mogła.